Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

onlinekayit

banner kayitliste

GSB Logo 2015
tsf logo 2015
 

banner_kesanbel

banner_kesanfes

Final Turuna Girerken
1IMG_03172IMG_0320
Şampiyona da bugün oynanan 8. tur maçları sonunda, IM Alexandre  Qashashvili - GM Giorgi Bagaturov`a karşı kazanarak sürpriz bir sonuç elde etti. 1. masada IM Bachana Morchiashvili- IM Zurab Javakhadze`yi yenerek son tur öncesi 7 puanla tek başına birinci sırada bulunuyor. IM Alexandre  Qashashvili- IM Bachana Morchiashvili karşılaşması şampiyonu belirleyecek.
Türk sporcularda ise FM Serkan Yeke 7. turda IM Meilis Annaberdiev, 8. turda da GM Handszar Odeev ile berabere kalarak başarılı bir performans sergileyerek 5,5 puana yükseldi. Onur Akın ve Sedat Zengin`e karşı kazanan FM Mert Yılmazyerli de 6 puan ile Türk sporcular sıralamasında birinci durumda. Necmettin Korkmaz, Aydın Duman ve Engin Topak`ta 5,5 puan ile sıralanıyor.

IMG_0211IMG_0335
B kategorisi 8. tur maçları sonunda Alexandre Ebralidza ve Mariam Choladze birincilik mücadelesi verecek. Ozan Cingöz, Ahmet Olçum, Diyap Büyükaşık derece yapmak için şansları sürüyor.
Yarışma yarın 10.00 da yapılacak olan 9.tur, 16.00 daki ödül töreni ve kokteyl ile son bulacak. Ödül töreni turnuva salonunda düzenlenecektir.


5IMG_0399                                              Turnuvanın mimarı, kurucusu Opr. Dr. Kemal Kef maç heyacanına katıldı.

7IMG_0403                                                                           Son tur öncesi eşlendirme heyecanı

 
Turkish Chess Federation © 2012