Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

onlinekayit

banner kayitliste

GSB Logo 2015
tsf logo 2015
 

banner_kesanbel

banner_kesanfes

Turnuvada İlk Hamleler Yapıldı


acilis201418-23 Ağustos 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek ve toplamda 18.500 TL para ödülü verilecek satranç turnuvası, Keşan Belediyesi Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılıyor.

Turnuvanın açılış töreni  saat 17.00 sıralarında başladı ve törene; Keşan Belediye Başkan Vekili Ercan Ersoylu ve Meclis Üyesi Feridun Tümer ile Keşan Belediyesi Kültür  ve Sosyal İşler Müdürü Ayşegül Arslan Aydın katıldı.

Sunuculuğunu Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Ayşen Gamze Özkan’ın yaptığı turnuva, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Daha sonra açış konuşmasını yapmak üzere Keşan Belediye Başkan Vekili Ercan Ersoylu mikrofona geldi.

Kişinin sabrı ve zekasıyla yönlendirilen bir spor olan satrançta, turnuva düzenlemelerinde emeği olan başta Türkiye Satranç Federasyonu olmak üzere tüm ilgililere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ersoylu, “Turnuvaya ilginin her geçen yıl artması bizleri memnun ediyor. Bütün yarışmacılara başarılar dilerim. Turnuvanın zevkli maçlara sahne olmasını diliyorum. Keşan’ımıza hoş geldiniz diyorum. Keşan’da hoşça vakit geçirmenizi ve Keşan’ı tanımanızı istiyoruz. Keşan Belediyesi olarak bu yıl uluslar arası çaptaki turnuvamızın 12.sini gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle hem mutlu hem de gururluyuz. Satranç sabır ve zekaya dayalı bir spor. Tüm sporcu arkadaşlarımızın sabır ve zekalarının en üst seviyeleri ile müsabakalarını sonuçlandırmalarını temenni ediyoruz. Tüm sporcu arkadaşlarıma, hakemlerimize ve turnuvada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından turnuva, Keşan Belediye Başkanı Vekili Ercan Ersoylu’ nun ilk hamlesi ile start aldı.

Turnuva Başhakemi Fatma Yılmaz, turnuvaya Türkiye dahil 9 ülkeden toplam 158 sporcunun katıldığı, bunlardan 14’inin yabancı sporcu olduğu açıkladı ve şu bilgileri verdi: “Turnuvaya; Türkiye’den 143, Gürcistan’dan 6, Türkmenistan’dan 5, İran’dan 1, Irak’dan 1, Ürdün’den 1, ABD’den de 1 sporcu katıldı. Yani toplamda 6 ülkeden 15’i yabancı sporcu olmak üzere 158 sporcu Keşan’daki turnuvaya katıldı. Bunlardan 9’u üst düzey unvanlı sporcular. Yarışmaya 1 Grand Master, 4 International Master,3 FIDE Master ve2 Candidate Master olmak üzere ünvanlı toplam 9 satranççı katıldı. Turnuvaya katılan en küçük satranççı 7 yaşında olan Mekan Geldymuradov, en yaşlı satranççı da 65 yaşındaki Nail Odabaşı. Tüm sporculara turnuvada başarılar diliyoruz.”

Turnuvada ödül töreni 23 Ağustos 2014 Cumartesi günü saat 16.00’da gerçekleşecek.

 
Turkish Chess Federation © 2012