Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

onlinekayit

banner kayitliste

GSB Logo 2015
tsf logo 2015
 

banner_kesanbel

banner_kesanfes

12.Uluslararası Keşan Belediyesi Satranç Turnuvası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

DSC_0053Keşan Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 12. Uluslararası Kültür ve Turizm Festivali Satranç Turnuvası bugün saat 16.00'da düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Törene Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı ve FIDE Asbaşkanı Gülkız Tulay, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Belediye Meclis Üyeleri Feridun Tümer, Mitat Beyazoğlu, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayşegül Arslan Aydın katıldı. Turnuvaya Türkiye’den 223, Gürcistan’dan 5, Azerbaycan’dan 2, Suriye’den 2, İran’dan 1, Irak’dan 1, Ürdün’den 1, Türkmenistan’dan 1, ABD’den de 1 sporcu katıldı. Turnuvanın şampiyonu 6 puana sahip sporculardan averaj üstünlüğünü elinde bulunduran Türkmenistan'dan GM Handszar Odeev olurken, Gürcistan'lı sporcular IM Iveri Chighladze ikinci, IM Giga Quparadze üçüncü oldu.

Ödül töreni öncesi  yapılan kokteylin ardından konuşan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, böyle bir turnuvayı düzenleyerek birçok sporcuyu Keşan’da görmekten memnuniyet duyduğunu belirterek “Her geçen yıl bir yıl öncesinden daha iyi bir turnuva düzenlemek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu yılki turnuvamıza katılan tüm sporcularımıza ve teknik heyetimize turnuvayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Turnuvamızda gerçekten çok güzel sergilenen ve önemli usta oyuncuların yer aldığı maçlar oldu. Keşan içersinden katılan sevgili hemşehrilerimiz ve çocuklarımız oldu. Keşanlı satranççıların böyle bir turnuva tecrübesi yaşamaları çok önemlidir. Umarım ki Keşan’da da gelecek yıllarda çok daha üst düzeyde satranççılarımız yetişecektir. Dereceye girenlere şimdiden tebrik ediyorum. Burada sadece dereceye girmek önemli değil. Tecrübe kazanmak ve böyle usta oyuncularla bir arada bulunmak bile çok önemli. Önümüzdeki yıl tekrar sizlerle görüşebilmek dileğiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu arada böyle bir organizasyonda bizlere destek olan federasyon yönetim kurulumuza, hakemlerimize ve özellikle bgün aramızda olan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanımız Gülız Tulay hanıma da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Bu yıl 12.gerçekleştirilen bu turnuvamıza emeği geçen tüm hakem arkadaşlarımıza ve belediye personelimize, sayın belediye başkanımıza ve turnuvaya katılan tüm sporcularımıza bizzat teşekkür etmek için bugün Keşan’da aranızda oldum. Gördüğüm bu tablodan gerçekten çok mutluyum. Büyük memnuniyet duyuyorum.12.Uluslararası Keşan Satranç Turnuvası’nı bugün noktalıyoruz ama ben umut ediyorum ki sayın başkanımızın desteğiyle daha geniş katılımlı, çok daha iyi turnuvalar düzenleyeceğiz.Bu yıl ki satranç takvimimiz çok yoğundu, bu turnuvanın tarihini, sayın başkanımız ve diğer arkadaşlardan rica ederek tam iki kez değiştirdik, değiştirmek zorunda kaldık.Gösterdikleri bu incelikten dolayı ben ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum.Böyle güzel ve özverili çalışmaları gördükçe ben mutlu oldum.Hepinize saygılarımı sunuyor teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı ve FIDE Asbaşkanı Gülkız Tulay’a, turnuvaya verdikleri katkılardan dolayı bir teşekkür plaketi sundu.

Turnuvada en küçük spprcu ise 7 yaşındaki Nail Odabaşı ve en yaşlı sporcu da 64 yaşındaki Mekan Geldymuradov seçildiler.

123
GM Handszar Odeev  - IM Iveri Chighladze - IM Giga Quparadze

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayşegül Arslan Aydın ve Turnuva Başhakemi FA Fatma Yılmaz'a plaketlerini takdim etti.
Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay'a plaketini takdim ederken
Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan minik sporculara hediyelerini veriyor

foto-galeri

 
Turkish Chess Federation © 2012