Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

banner_kart


onlinekayit

GSB Logo 2015
tsf logo 2015
 

banner_kesanbel

banner_kesanfes

Keşan Açık’ta Ödüller Sahiplerini Buldu

10Turnuvada birinciliği GM Tornike Sanikidze (Gürcistan), ikinciliği IM Meilis Annaberdiev (Türkmenistan), üçüncülüğü ise GM Vugar Rasulov (Azarbeycan) kazandı.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Keşan Belediye Başkanlığının destekleri ile düzenlenen XV. Keşan Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası'nın ödül töreni 18 Ağustos 2017 Cuma günü Keşan Belediyesi Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşti.

Toplam 166 sporcunun mücadele ettiği ve Türkiye, Kırgızistan, Yunanistan, Türkmenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Rusya ve Özbekistan olmak üzere 9 farklı ülkeden sporcunun katıldığı turnuvada 4 GM, 3 IM, 1 WIM ve 3 FM yarıştı.

9 tur süren yarış sonunda ise birinciliği GM Tornike Sanikidze (Gürcistan), ikinciliği IM Meilis Annaberdiev (Türkmenistan), üçüncülüğü ise GM Vugar Rasulov (Azarbeycan) kazandı.

Turnuvanın ödül töreninde açış konuşmasını yapan Opr. Dr. Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, turnuvaya katılan yerli yabancı tüm sporculara teşekkür ederek, derece elde edenleri tebrik etti.

Özcan'ın ardından konuşma yapan TSF Edirne İl Temsilcisi ve Turnuva Koordinatörü İlker Sarıtekin ise turnuva hakkında bilgiler verdi ve şunları söyledi. "Öncelikle bu turnuvayı 15 yıldan bu yana kesintisiz düzenleyen ve büyük katkı veren başta Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan'a, Keşan Belediye Başkan Yardımcımız Cengizhan Aktan'a, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mücahit Erdoğan ve müdürlük personeline teşekkürü bir borç biliyorum. Turnuvamıza 25 farklı ilimizden 133 yerli sporcu, Türkiye, Kırgızistan, Yunanistan, Türkmenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Rusya ve Özbekistan olmak üzere 9 farklı ülkeden 33 yabancı sporcu olmak üzere toplam 166 sporcu katılmıştır. Sporcularımızın yanlarında gelen yakınları ile birlikte 1 hafta boyunca toplam 300 kişi Keşan ilçemizin misafiri oldu."

Açılış konuşmalarından sonra Özcan; Başhakem Derya Özkan, Başhakem Yardımcısı Rafet Gülmez, Başhakem Yardımcısı İlker Sarıtekin, Hakemler Rıdvan Bilgin, Mustafa Çakır, Mustafa Alcan, Engin Kesmen, Umut Güney, Ayşe Güney ve Gözlemci İsmail Çalışkan'a teşekkür plaketi sundu. Başhakem Yardımcısı Rafet Gülmez, turnuvanın düzenlenmesinde ve başarıyla gerçekleştirilmesinde emeği geçen Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Cengizhan Aktan ve Mücahit Erdoğan ve Derya Özkan adına Ankara'da fidan dikileceğini söyledi ve fidan sertifikalarını kendilerine takdim etti.

Törende daha sonra turnuvada kategorilerinde dereceye girenlere ödül ve hediyeleri protokol konukları tarafından takdim edildi.

Turnuvada verilen ödüller ve kazananlar şöyle:

GENEL KATEGORİ

Rank

SNo.

 

Name

 

Rtg

FED

Club

Type

ÖDÜLLER

1

2

GM

SANİKİDZE TORNİKE

 

2533

GEO

GÜRCİSTAN

 

4000

2

4

IM

ANNABERDİEV MEİLİS

 

2487

TKM

TÜRKMENİSTAN

 

2500

3

3

GM

RASULOV VUGAR

 

2509

AZE

AZERBAYCAN

 

1500

4

11

FM

BÜYÜKAŞIK DİYAP

 

2285

TUR

ÇANAKKALE

 

1000

5

7

 

GUSEYNOV ALİHAN

 

2399

UZB

ÖZBEKİSTAN

 

800

6

19

 

SEYHANOĞLU DENİZ

 

2127

TUR

İSTANBUL

 

600

7

16

 

ALİYEV ELNUR

 

2150

AZE

AZERBAYCAN

 

550

8

12

FM

ANNABERDİYEV BABAGELDİ

 

2234

TUR

MERSİN

 

500

9

10

IM

DİMİTROV ATANAS

 

2317

GRE

YUNANİSTAN

 

450

10

5

GM

BENİDZE DAVİT

 

2476

GEO

GÜRCİSTAN

 

400

11

8

 

MARKİDİS KONSTANTİNOS

 

2350

GRE

YUNANİSTAN

 

350

12

1

GM

SAVCHENKO BORİS

 

2602

RUS

RUSYA

 

300

13

14

 

ÖZALP BURAK

 

2182

TUR

ANKARA

 

250

                   
                   

U16

Rank

SNo.

 

Name

 

Rtg

FED

Club

Type

ÖDÜLLER

1

21

 

MADEN MİRAÇ  KEREM

 

2054

TUR

MANİSA

U16

1500

2

36

 

ŞAT ERAY

 

1917

TUR

YALOVA

U16

1000

3

48

 

BÜKE FURKAN

 

1810

TUR

BURSA

U16

800

4

47

 

ÇATAL UKTENUR

F

1818

TUR

GİRESUN

U16

600

5

31

 

ÖZGÜR İSA

 

1971

TUR

MUĞLA

U16

500

6

38

 

ÖNEM UZAY ALTAY

 

1894

TUR

İSTANBUL

U16

400

7

49

 

AYDIN HAKAN ARDA

 

1792

TUR

BURSA

U16

300

8

52

 

ÇOLAK TUGAY

 

1766

TUR

KOCAELİ

U16

200

                   
                   

U10

Rank

SNo.

 

Name

 

Rtg

FED

Club

Type

ÖDÜLLER

1

56

 

ERGİN ŞAHİN

 

1714

TUR

TEKİRDAĞ

U10

1000

2

98

 

DURUÇAY UYGAR

 

1339

TUR

İSTANBUL

U08

750

3

81

 

ŞENYÜZ KUTAY EMRE

 

1483

TUR

İSTANBUL

U10

500

4

84

 

AKKAŞ DORUK

 

1464

TUR

ÇANAKKALE

U10

250

5

82

 

SİNANOĞLU YUSUF

 

1482

TUR

MANİSA

U10

200

                   
                   

U8

Rank

SNo.

 

Name

 

Rtg

FED

Club

Type

ÖDÜLLER

1

98

 

DURUÇAY UYGAR

 

1339

TUR

İSTANBUL

U08

S. TAKIMI

2

91

 

PEHLİVANOĞLU ERAY

 

1415

TUR

ANKARA

U08

S. TAKIMI

3

127

 

ŞAHİN ARDACAN

 

1136

TUR

ÇANAKKALE

U08

S. TAKIMI

4

159

 

MURATOV NUREMİR

 

0

KGZ

KIRGIZİSTAN

U08

S. TAKIMI

5

115

 

YANCI BARIŞ EMRE

 

1245

TUR

İSTANBUL

U08

S. TAKIMI

6

158

 

KYDYKOV DAMİR

 

0

KGZ

KIRGIZİSTAN

U08

S. TAKIMI

7

155

 

KANATBEK AMİR

 

0

KGZ

KIRGIZİSTAN

U08

S. TAKIMI

8

135

 

ŞENER ERDEM

 

1103

TUR

ZONGULDAK

U08

S. TAKIMI

9

136

 

SOFUOĞLU NEJAT

 

1092

TUR

EDİRNE

U08

S. TAKIMI

10

157

 

KORKMAZ YİĞİT HAN

 

0

TUR

EDİRNE

U08

S. TAKIMI

                   
                   

EN İYİ TÜRK

Rank

SNo.

 

Name

 

Rtg

FED

Club

Type

ÖDÜLLER

1

11

FM

BÜYÜKAŞIK DİYAP

 

2285

TUR

ÇANAKKALE

 

2000

2

19

 

SEYHANOĞLU DENİZ

 

2127

TUR

İSTANBUL

 

1000

3

12

FM

ANNABERDİYEV BABAGELDİ

 

2234

TUR

MERSİN

 

750

4

14

 

ÖZALP BURAK

 

2182

TUR

ANKARA

 

500

5

18

 

RZAYEV ASKAR

 

2133

TUR

BURSA

 

300

6

26

 

YARAMIŞ HAKAN

 

2004

TUR

İSTANBUL

 

250

                   
                   

EN İYİ KADIN

Rank

SNo.

 

Name

 

Rtg

FED

Club

Type

ÖDÜLLER

1

13

WIM

TERELADZE SOPİKO

F

2182

GEO

GÜRCİSTAN

 

500

2

61

 

ISAYEVA AYNUR

F

1703

TKM

TÜRKMENİSTAN

 

400

3

42

 

SOBOLEVA ANASTASIA

F

1864

RUS

RUSYA

 

300

                   
                   
                   
                   

EN İYİ YEREL SPORCULAR

Rank

SNo.

 

Name

 

Rtg

FED

Club

Type

ÖDÜLLER

1

83

 

ENGİN ONAT

 

1473

TUR

KEŞAN

 

500

2

87

 

ÇAKIR HÜSEYİN

 

1447

TUR

KEŞAN

 

400

3

72

 

KEF BERKAY

 

1597

TUR

KEŞAN

 

300

4

164

 

YILDIRIM KAAN

 

0

TUR

KEŞAN

 

250

5

92

 

BALCI BERK

 

1411

TUR

KEŞAN

 

200

6

109

 

KIRAL BARIŞ

 

1266

TUR

KEŞAN

U16

150

                   

EMEKTAR SPORCU

 

 EYÜP TÜRKÜCÜ

S.TAKIMI +PLAKET

                   

EN KÜÇÜK SPORCU

 

 AMİR KANATBEK

S.TAKIMI +PLAKET

 
Turkish Chess Federation © 2012